Eva is a passionate and enthusiastic supporter, an energetic mum dedicated to development of others while developing her own life. Eva values integrity and clarity. Collaboration with her has turned into an eye opening experience for me. Eva helped me to achieve the most amazing and least expected results in personal and professional life which I was extremely afraid of. Thanks to her support, I dared to take a life changing step and start my transition from full time employment into a new adventure - social entrepreneurship.

 

I utterly enjoy collaborating with Eva. I deliberately avoid the word ‘working’ as our collaboration goes beyond working. Eva is a highly dedicated life coach, who encouraged me to dream big, explore and realise my potential. We have been supporting each other since October 2013 and I feel grateful for having this great opportunity to help her organise charity events for women and design the interactive online programmes which will create a space for women to discover their greatness.

 

Adriana Kosovska

In career transition

The Founder of community group Inspiring Women of Southend

"Eva has an amazing ability of being gentle and direct in supporting you in her coaching to discover for yourself what is getting in the way, of your effective performance"

Shani Choudhari
Transition Coach

Founder of Ignite Collaboration, UK

"Eva is very energetic and outgoing, and also committed, with sense of integrity.

 She is excellent at connecting people together, and through that she contributes to great results and achievements for herself and others.

 

My experience of working with EVA is both pleasant and efficient. What a great combination !"


Nathalie Le Maol

France

Jmenuji se Jarka a jsem studentka Principů života u Zdenky Pižlové. Zatím jsem absolvovala 5 seminářů.

 

Vůbec jsem nevěděla, že něco takového existuje. Dostala jsem od Evy kontakt. Řešila jsem nespokojenost se svým životem, prací a vlastně jsem ani nevěděla, co se se mnou děje.

 

Šla jsem na Evino doporučení ke Zdence na konzultaci a začala navštěvovat semináře. Po dvaceti letech na stejném pracovišti jsem se rozhodla změnit práci a posunout se někam dál.

 

Už jsem rok v nové práci, kde je víc absolventů PŽ. Učím se větší odpovědnosti, sebejistotě, otevřenosti, komunikaci a spokojenosti. Eva mně nabídla konzultace přes skype a řešíme spolu krůček po krůčku moje posuny v práci i v soukromí. Postupně mně otvírá oči a jsem za to ráda. Těším se na každé naše setkání a je moc fajn si s ní popovídat a dostávat zpětné vazby. Každý, kdo uvažuje o coachingu Evy, mohu jen doporučit.

 

Jarka

Client, CZ

© 2023 by Andi Banks. Proudly created with Wix.com